štvrtok 9. apríla 2015

Genesis Reporter 360 - recenzia čoskoro!

Vyzerá takmer ako externý blesk

Blíži sa jar a s ňou aj krajšie počasie a dlhšie dni. Viacej denného svetla znamená, že viac fotografovania už bude vonku, priamo v teréne. Ateliér si konečne trochu oddýchne. Vojdem doň len pri fotení produktoviek a beauty záberov. Ak nechcem vláčiť ťažké štúdiové blesky a generátor tak malé prenosné blesky sú jednou z možností ako trochu kreatívnejšie, voľnejšie a technicky dokonalejšie fotografovať vonku. Ak vám už nestačia možnosti a výkon externých bleskov Canon či Nikon tak vedzte, že sú v ponuke aj iné silnejšie alternatívy. Jednou z cenovo dostupných možností je Genesis Reporter - silnejší a väčší externý blesk s batériovým zdrojom a množstvom príslušenstva, Na tento blesk práve pripravujem recenziu. Zatiaľ vám ponúkam aspoň malú ochutnávku v podobe produktových fotografií blesku.

Obsah balenia + voliteľný odpaľovač.

Pri otvorení balenia ma prekvapila robustnosť prevedenia a jednoduchosť ovládania. K blesku je dokonca v ponuke aj rádiový odpaľovač s možnosťou diaľkového riadenia výkonu. Rovnaký odpaľovač mimochodom funguje aj pre vzdialené riadenie výkonu štúdiových zábleskov Quantuum Pulse. 
Batériový zdroj a nabíjačka

Zdroj má konektory pre napájanie dvoch bleskov

Krútený kábel sa bez problémov natiahne na cca 1,2 - 1,5 m 

 
Výbojka má vskutku zvláštny tvar

Pohľad na kryté konektory.

Podrobnú recenziu s ukážkovými fotografiami čoskoro nájdete na www.ephoto.sk. Blesk Genesis Reporter 360 mi do testu zapožičal www. minimax.sk. Aktuálnu cenu produktu si môžete overiť priamo na stránke predajcu: http://www.mini-max.sk/blesky/genesis-reporter/genesis-reporter-360-univerzalny-blesk-360ws
2 komentáre:

  1. Fajna a užitočná vecička ... Hlavne pre toho,kto to aj využije ... Slušné je aj smerné číslo / výkon + dostupná cena. Som zvedavý a teším sa na recenziu :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pouzivam terronic PF400 co ide o totozne zariadenie na ebay je pod nazvom Godox AD 360. Je to uzitocne zariadenie ale ma jednu nedomyslenu vec originalny odpalovac nefunguje s HSS rezimom treba dokupit odpalovac ktory mozeme napojit cez synchro kabel. Ja pouzivam YNGNOUO 622. V HSS rezime nefunguje dialkove ovladanie vykonu.

    OdpovedaťOdstrániť